Gazzetta: Donnarumma shpeton gjithcka, Romagnoli nje siguri!

Sipas Gazzetta dello Sport me i miri ne fushe kunder Romes ishte Donnarumma i cili meritoi noten 8, deciziv ne 4 pritje spektakolare. Nje ndeshje perfekte dhe per sulmuesin Piatek i cili beri repartin i vetem dhe shenon serish pas dopietes kunder Napoli ne kupe nota 7. Nje gjysem note me pak per Romagnoli 6.5 nje garanci ne mbrojtje, po ashtu dhe Paqueta 6.5 super asist te goli polakut.

Nota 5.5 per Calabria dhe Rodriguez. Keq Musacchio Kessie dhe Bakayoko nota 5, zhgenjen serish Calhanoglu nota 4.5!

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu