Gazzetta: Depay dhe Fellaini i thone “PO” Milanit!

Pavaresisht nje denimi te mundshem nga Uefa,Marco Fassone deklaroi qe 2-3 blerje te rendesishme do te vine. Synimet e Mirabellit jane Memphis Depay sulmues anesor dhe mesfushori Maurone Fellaini. Sic raporton sot Gazzetta dello Sport te dy lojtaret jane te gatshem ti thone “PO” nje transferimi tek Milani pavarsisht se Milani mund te denohet dhe mos te marri pjese ne Europa League vitin e ardhshem. Kartoni i Memphis Depay vlersohet nga Lyon rreth 40 milione euro ndersa Fellainit i skadon kontrata por problem eshte paga e tij pasi lojtari kerkon 10 milione euro ne sezon nje shume e paperballueshme nga Milani i cili mund te ofroj deri ne 6 milone euro ne sezon.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu