Gazzetta dello Sport: “Milan, gjithçka e vërtetë! Ka nisur sulmi për De Paul. Oferta e parë”

Gjithçka e vërtetë, gjithçka e konfirmuar. Milan ka përfshirë zyrtarisht argjentinasin Rodrigo de Paul në listën e objektivave të mundshme të merkatos 2021-2022.

Lojtari dhe kapiteni i Udineses është joshës për shumë ekipe italiane, sigurisht duke përfshirë kuqezinjtë.

Ditët e fundit u fol për sondazhet e para nga menaxhmenti i Milanit, i cili do ta identifikonte De Paul si zëvendësuesin e përsosur të Hakan Calhanoglu.

AC Milan vs Udinese Calcio – Serie A 2019/20 – 19/01/2020 Theo Hernandez of AC Milan discuss with Rodrigo De Paul of Udinese Calcio during the Serie A 2019/20 match between AC Milan vs Udinese Calcio at the San Siro Stadium, Milan, Italy on January 19, 2020 – Photo Fabrizio Carabelli *** AC Milan vs Udinese Calcio Serie A 2019 20 19 01 2020 Theo Hernandez of AC Milan discuss with Rodrigo De Paul of Udinese Calcio during the Serie A 2019 20 match between AC Milan vs Udinese Calcio at the San Siro Stadium, Milan, Italy on January 19, 2020 Photo Fabrizio Carabelli Copyright: xBEAUTIFULxSPORTS/Carabellix

Rinovimi i kontratës së turkut në fakt është i ngrirë dhe pa hapa të tjerë përpara ai do të lirohet në fund të sezonit.

De Paul për cilësinë dhe karakteristikat do të ishte numri 10 nga i cili do të vazhdonte projekti.

Nuk është rastësi që konfirmimet vijnë nga Gazzetta dello Sport: Milani në të vërtetë do të kishte nisur propozimin e parë për Udinese për të siguruar shërbimet e futbollistit të lindur në vitin 1994.

Flitet për një propozim parash (me sa duket rreth 20 milion euro) plus kartonin e Jens-Petter Hauge.

Sulmuesi norvegjez, i cili kishte pak hapësirë ​​në sezon, është shumë i pëlqyer nga ekipi i Luca Gotti i cili tashmë e kishte kërkuar atë në huazim janarin e kaluar.

Orët e fundit u fol gjithashtu për një përfshirje të mundshme të Interit dhe Juventusit për mesfushorin argjentinas, shumë i kërkuar pas një sezoni tjetër të shkëlqyeshëm në Friuli.

Prandaj është e mundur që një ankand të nisi për për ish-futbollistin e Valencias.

Një futbollist me personalitet dhe talent i cili do të ishte shumë i përshtatshëm për Milanin. Por pyetja është e ligjshme: ku mund të vendoset De Paul në tabelën e shahut taktik të Stefano Pioli?

Rodrigo de Paul ka mbajtur tre role të ndryshme në karrierën e tij. Në thelb ai lindi si një sulmues i majtë, duke pasur parasysh kohën me Racing.

Më pas u kthye edhe në të djathtë, por në Itali te Udinese gjeti dimensionin si fantazist, duke u bërë një element qendror në lojën e Udineses.

Në 4-2-3-1 ai do të ishte mesfushori ideal sulmues qendror, pas Zlatan Ibrahimovic. Por në rast të ndryshimeve taktike ai do të ishte gjithashtu i dobishëm si një ndërmjetës në një mesfushë me tre vetë ose si një anësor i majtë në një trident sulmues.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu