GAZZETTA | Bakayoko tha “po”: francezi është i gatshëm të shkurtojë pagën e tij, ka optimizëm! Shifrat e tjera

Bakayoko në Milano, një kthim që duhet bërë!

Sepse drejtuesve kuqezi u pëlqen lojtari dhe sepse ai mund të vijë në huazim, me një shumë të vogël që do të paguhet menjëherë në arkën e Chelsea dhe një shifër – jo e lartë – që do të fiksohet për çdo blerje opsionale. Me pak fjalë, ekzistojnë të gjitha kushtet për të arritur tymin e bardhë!

Dje drejtuesit e Milanit u takuan me menaxherët e francezit. Siç raportohet nga La Gazzetta dello Sport, Bakayoko aktualisht fiton 3 milion neto, por është i gatshëm të bjerë në 2.5 milion: është rezultati më i rëndësishëm i samitit të mbajtur në Casa Milan.

Ulja e mesfushorit sigurisht që do të ndihmojë në dialogun me Marina Granovskaia, krahu i djathtë i Abramovic te Chelsea.

Blutë kohët e fundit rinovuan në mënyrë të njëanshme kontratën e lojtarit deri në vitin 2023. Bakayoko u pagua 40 milionë në 2017, por tani amortizimi nuk i kalon 13 milionë euro.

E drejta e blerjes mund të jetë rreth 10 milion dhe tashmë ekziston një marrëveshje e përgjithshme për huazimin e rëndë (1.5 milion). Ka optimizëm: negociatat janë avancuar dhe mund të mbyllen së shpejti!

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu