Gazidis mbyll superakordin ekonomik! Milani rrit të ardhurat dhe gjen sponsor të ri

Siç raportohet në faqen e AC Milan zyrtare, klubi ka gjetur në një marrëveshje me Fonbet për ta bërë kompaninë e basteve sportive një partner zyrtar të klubit.

Uebfaqja shkruan: “Fonbet është bërë partneri i ri zyrtar i basteve sportive të AC Milan në Rusi dhe rajonin e CIS (vendet e pavarura).

Marrëveshja e re bazohet në inovacion, pasion dhe argëtim të përgjegjshëm dhe synon të popullarizojë lojën e futbollit në rajon.

Si pjesë e partneritetit të ri, marka Fonbet do të jetë e dukshme në Rusi dhe rajonin e CIS gjatë ndeshjeve në shtëpi të AC Milan Serie A, si dhe në faqen zyrtare të kuqezinjve dhe në aplikacionin celular.

Fonbet po punon me AC Milan në disa promovime unike për klientët e saj dhe do të prodhojë përmbajtje ekskluzive për tifozët Rossoneri në Rusi dhe në vendet e CIS (komuniteti i vendeve të pavarura)”.

Casper Stylsvig, Zyrtari Kryesor i të Ardhurave tw Milan, komentoi mbi nënshkrimin e kontratës së re tregtare: “Ne jemi të kënaqur të mirëpresim Fonbet në familjen tonë të partnerëve rajonalë në AC Milan.

Futbolli drejtohet nga emocionet dhe pasioni, ky partneritet strategjik na lejon të ndajmë rrugën tonë të rritjes globale me një nga markat më inovative dhe solide në Rusi dhe rajonin e CIS”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu