Gazidis kthehet në Milano pas kurave në SHBA: axhenda e ngjeshur, ka 3 tema për të zgjidhur!

Ai kurrë nuk ka ndalur së punuari për Milanin e tij, edhe pse gjendja shëndetësore dhe alarmi i muajve të kaluar do ta kishin justifikuar. Por tani Ivan Gazidis është gati të kthehet në zyrat e klubit Rossoneri, duke rifilluar angazhimin e tij me kapacitet të plotë.

Lajmi i mbërritur në fillim të verës i kishte trembur të gjithë. Gazidis u diagnostikua me kancer në fyt, të cilit CEO i Milanit megjithatë iu përgjigj me guxim dhe qetësi të madhe. Ai menjëherë filloi trajtimin në Nju Jork dhe sot ka një lajm të shkëlqyer për shëndetin e tij.

Siç raportohet nga Gazzetta dello Sport, Gazidis është padyshim më i mirë, trajtimet funksionojnë edhe pse do të duhet pak kohë për tu rikuperuar plotësisht. Por lajmi është se shefi ekzekutiv po kthehet në Milano, ai do të jetë në qytet në ditët e ardhshme.

Vullneti i Gazidis është që të zhytet menjëherë kokëfortë në angazhimet e tij të punës, duke u kthyer në kontakt të drejtpërdrejtë me Milanin dhe stafin drejtues. Axhenda e dendur për administratorin kuqezi i cili nuk ka ndërmend të humbasë kohë dhe të zbulojë menjëherë disa skenare.

Para së gjithash, ekziston nevoja urgjente për rinovime. Gazidis, i cili përveç punës në markën e Milanit është edhe njeriu i llogarive, do të vlerësojë personalisht situatat më të nxehta kontraktuale.

Prioriteti kryesor eshte ndaj Franck Kessie dhe kërkesave të larta të tij, me përshpejtim të mundshëm në ditët në vijim.

Pastaj do të jetë radha e Alessio Romagnoli dhe Simon Kjaer (nuk ka problem për këtë të fundit), por edhe të Stefano Piolit.

Ekziston një vlerësim maksimal nga i gjithë mjedisi milanez për trajnerin, i cili me qetësi do të diskutojë për rinovimin me vetë Gazidis.

Angazhimet e menaxherit përfshijnë gjithashtu stadiumin e ri të Milanit dhe Interit. Gazidis gjithmonë ka specifikuar se është thelbësore që një klub i nivelit të lartë të ketë një strukturë pronësore, moderne dhe në përputhje me standardet evropiane. Prandaj, dialogu me Bashkine do të rifillojë për të përshpejtuar kohën në San Siro -n e ri.

Së fundi, merkato: Gazidis, një njeri i llogarive saktësisht, do të duhet të krijojë një buxhet për çdo goditje të janarit.

Të gjitha të bazuara në nevojat teknike të Milanit dhe mundësitë e shpenzimeve pas hartimit të raportit të gjashtëmujorit të ardhshëm. Me pak fjalë, për CEO është një rikthim mjaft i mirë në punë!

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu