Gazetari zbulon: Rinovimi i Donnarumma i kryer! Raiola ka bërë thjesht kinema. Gigio i ka thënë…

 Seria A 2020/2021 po përfundon, kanë mbetur vetëm tre ndeshje në fund të të cilave do të dimë gjithashtu të ardhmen e Gianluigi Donnarumma.

Në pyetje ekziston një rinovim i rëndësishëm i kontratës.

Paolo Maldini njoftoi se negociatat janë ngrirë deri në fund të kampionatit, kështu që nuk ka shpërqendrime deri në ndeshjen e fundit kundër Atalanta.

Milani do të duhet të përpiqet të gjejë një marrëveshje që shmang humbjen e një portieri me vlerë të madhe si Gigio në një transferim falas.

Gazetari sportiv Giulio Mola përmes profilit të tij në Twitter zbulon se Donnarumma do të kishte folur qartë: “Unë jam një tifoz i Milanit, dua vetëm fanellën kuqezi”.

Sipas informacionit të tij, rinovimi është bërë tashmë. Në muajt e fundit Mino Raiola do të kishte bërë thjesht “kinema” për të vënë Gigio dhe Milan në vështirësi, por në fund portieri do të mbetet kuqezi…

Do të shohim nëse shkon kështu.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu