Gazetari thumbon Stefano Piolin mbi zëvendësimet në Bolonja: “Pse Leao dhe jo Ibrahimovic?”

Stefano De Grandis, i cili foli për Sky Sport 24, thumboi jo pak trajnerin Stefano Pioli për menaxhimin e zëvendësimeve në Bologna-Milan:

“Milani duhet t’i rezistojë një periudhe që nuk ishte shumë e shkëlqyer dhe duhej t’i rezistonte mungesës së Hakan Calhanoglu, i cili u shërua nga Covid.

Gjithashtu duhet t’i rezistojë faktit që Inter nuk dorëzohet dhe po fillon të fitojë me një lehtësi të caktuar.

Përveç kësaj, disa të meta të vogla kundër Bologna u panë dje. Tani që ka ardhur Mandzukic, i cili pas Ibra është një tjetër totem, menaxhimi i tyre mund të bëhet problem.

Në një moment të caktuar Milani e kishte lojën në dorë dhe Pioli mendoi se mund ta aktivizonte Mandzukic.

Sipas mendimit tim në atë moment ai duhet të ketë guximin të heq Ibra dhe jo të largohet Leao në atë moment, që është njëri që i jep zgjatje ekipit në kundërzbritje.

Me dy jo shumë të rinj në fushë, Milani sikur fali pak fushën dhe ata pësuan gol dhe rrezikuan deri në fund”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu