Gazetari Pellegatti jep lajmin që hidhëron tifozët kuqezi!

Tregu i transferimeve të Milan tashmë ka marrë jetë. Paolo Maldini zgjidhi çështjen e portierit, duke vendosur të vinte bast për Mike Maignan dhe duke mbyllur, njëherë e përgjithmonë, marrëveshjen me Gianluigi Donnarumma.

Tani shikohet përpara: midis huazimeve dhe rinovimeve, ditët e menaxhimit kuqezi po bëhen gjithnjë e më të gjata.

I

Agjenti i Davide Calabria mbërriti dje në Casa Milan për të parë gjendjen e rinovimit. Tymi ishte gri, por së shpejti do të bëhet i bardhë.

Ka shumë pak dyshime në lidhje me këtë marrëveshje. Kjo gjë u konfirmua edhe nga Carlo Pellegatti, i cili e vlerësoi situatën kuqezi në postimin e tij të zakonshëm në kanalin e tij në YouTube.

Gazetari i mirënjohur mohoi lajmin se agjenti Ramadani ishte në selinë kuqezi: “Thashethemet në lidhje me Ramadanin në selinë e Milanit nuk janë absolutisht të konfirmuara – thotë Pellegatti -. Ka pasur emra si Under, gjë që nuk mendoj se është një lajm shumë i bazuar”.

Carlo Pellegatti më pas bëri një vlerësim të lojtarëve që do të përbëjnë repartin e sulmit, duke konfirmuar që Hakan Calhanoglu po reflekton pasi shanset e Juve dhe Katarit nuk duken aq të forta. Largimi nga futbolli që vlen nuk e bind atë dhe bardhezinjtë pa Paratici nuk duken aq të interesuar.

Calhanoglu, megjithatë, nuk ka dhënë ende një përgjigje dhe mund të fillojë sezonin e ardhshëm pa të. Lamtumirë e mundshme edhe për Hauge.

Norvegjezi mund të sjellë një fitim të rëndësishëm kapitali në arkat e Milanit: “Ka pak mundësi që ai të mbetet kuqezi – pranon Pellegatti – Mund të ketë para të reja rreth 10-20 milion euro ose ato mund të përfshihen në ndonjë shkëmbim.

Do të rrezikonte të zhvlerësohej duke pasur parasysh praninë e Leao dhe Rebic në të majtë”.

Kujtojmë që Hauge mori disa oferta në janar, veçanërisht nga Bundesliga. Një nga ekipet e interesuara ishte Bayer Leverkusen. Sot Ëatford i familjes Pozzo veçanërisht e pëlqen.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu