Gazetari: Pas vendimit të Berardit fshihet Milani, por mbetet operacion i komplikuar!

Gazetari Enzo Bucchioni i TMW, ka zbuluar se objektivi i Milanit tani është sulmuesi i krahut: “Milani po i jep vetes aranzhimin përfundimtar dhe një emër i njohur prej kohësh kthehet në mendjen e Massara dhe Maldini.

Po flasim për Domenico Berardi i cili papritur, disa orë para fillimit të kampionatit, i bën të ditur Sassuolo se dëshiron të largohet.

Sigurisht që ata regjistruan lamtumirën e Locatellit, por Berardi me siguri ka dikë që po i del në fshehtësi të madhe dhe ky dikush mund të jetë Milani.

Berardi do të ishte anësori ideal për 4-2-3-1 dhe 4-3-3, që është ndoshta zgjidhja e fundit taktike që Pioli ka në mendje.

Berardi vlerësohet në tridhjetë milionë euro, por operacioni është i ndërlikuar”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu