Gazetari: “Kaio Jorge? Diferencën e talenteve braziliane e bëjnë agjentë edhe për dy qindarka…”

9-8

Duke folur me një editorial në Tuttomercatoweb, Fabrizio Biasin komentoi situatën për Kaio Jorge dhe lëmshin e krijuar së fundmi me tre skuadra (Milan, Juventus dhe Benfica) që e duan.

“Milani dukej në një fazë të përparuar me sulmuesin e ri brazilian, por Juventusi u fut, duke i ofruar 1 milion euro Santos dhe diçka më shumë agjentit të futbollistit (Bertolucci).

Klubi brazilian preferon të mbyllë akordin me Benfica (marrëveshje 5 milion euro), por kur bëhet fjalë për talentet e reja braziliane … agjentët bëjnë diferencën dhe janë ato që telekomandojnë gjithçka edhe për disa qindarka më shumë”

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu