Gazetari i Sky Sport: “Ja pse Milani u fut në SuperLeague, nga Milanello duken mjaft të qetë karshi akuzave…”

Gazetari Manuele Baiocchini, direkt nga Milanello, raportoi lajmet e fundit nga Milani, veçanërisht në lidhje me Superligën, gjatë transmetimit të emisionit ‘Futbolli shërbehet’ në Sky Sport.

Baiocchini tha: “Ka pritshmëri te Milani për të kuptuar i ndikacionet që do të jepen nga anëtarët e Super League gjithashtu sepse nga ajo që filtrohet, klubi nuk do të marrë ndonjë pozicion tjetër zyrtar pas lëshimit të deklaratës së fundit dhe të vetme.

Komunikimet e tjera do të bien dakord me 11 anëtarët e tjerë të Super League. Milani ende dëshiron të përqendrohet në fushë në këtë finale të kampionatit, por padyshim që është një mundësi e shkëlqyer.

Milani u përfshi midis themeluesve të Superligës për stemën e tyre legjendare dhe për historinë e tyre 121-vjeçare”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu