Gazetari i “Sky”: Ky futbollist po mban pezull merkaton e Milanit!

Merkato e Milanit ka ndaluar te Tatarusanu dhe ende nuk ka lëvizje të tjera duke ditur se 5 tetori po afron pak nga pak dhe mundësia për të blerë ose afruar do të mbyllet.

Luca Marchetti, gazetar i Sky Sport, bëri një vlerësim të merkatos të transferimeve të Milan gjatë emisionit “Campo Aperto”:

“Milani së pari duhet të shesë dhe më pas të blejë ose afrojë! Nëse Paqueta shitet, Milani do të bëjë një investim për mbrojtësin qendror: një lojtar të ri, pra datëlindja 2000, ose një ’99-’98. Një profil është ai i Ajer i Celtic. Nëse Paqueta, nga ana tjetër, nuk shitet, Milani do të kthehet te një mbrojtës me formulë huazimi si Nastasic”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu