Gazetari i njohur: “Juventusi e befasoi si Liverpool. Nëse nuk luajnë të gjithë, Milani është ekip normal!”

Drejtori dhe gazetari i mirenjohur, Mario Sconcerti në TMW Radio, gjatë Goal Zone, komentoi Juventus-Milan 1-1.

“Tani duhet të mësohemi me një Juventus jo të plotë, por ndaj Milanit u vendos mirë në fushë. Allegri u dha më shumë liri lojtarëve dhe ne pamë gjëra të ndryshme.

Pashë Dybala mirë, Bentancur përparoi, Alex Sandro një krah i majtë i vërtetë.

Rabiot është shumë më tepër brenda lojës. Ne kemi parë ndezje të skuadrës, por është akoma konfuze. Dikush pyet veten pse Milani vuajti kundërshtarin e tij.

Ashtu si me Liverpoolin, ai është i befasuar në pjesën e parë. Juventusi po përballet me problemet e tij, por po rikuperohet. Duhet të mbahet mend se është një ligë ku nuk ka ekipe të mëdha.

Milani më në fund e ka gjetur Tonalin, duke pritur për Kessié, ai luan mirë, por kur të gjithë luajnë mirë. Përndryshe Milani është një ekip normal”

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu