Gazetari i New York Times jep lajmin: Milan, Inter & Co e kanë ndarë mendjen, pritet zyrtarizimi

Sipas asaj që u raportua nga Tariq Panja, korrespondent i NY Times, Milan së bashku me Interi, Atletico Madrid dhe 6 klubet angleze që u larguan menjëherë nga projekti i Superligës, kanë nënshkruar angazhime ligjërisht detyrues për t’u riintegruar në Shoqatën e klubeve evropiane ( ECA) e menaxhuar nga Nasser al-Khelaifi, presidenti i PSG; klubet – shkruan kolegu – presin që ata që janë përgjegjës për rregullat e futbollit të përmbushin pritjet e tyre kur bëhet fjalë për zbatimin e rregullave.

Njoftimi pritet të bëhet gjatë ditës!

Vetëm dje, Paolo Scaroni, presidenti i Milanit, deklaroi mbi Super League:

“Më duket se tifozët, në veçanti Real Madridi, janë larg dorëzimit, madje të siguruar nga gjykata e Madridit e cila i ka mbrojtur nga sanksionet e UEFA -s: imagjinoj se ata janë gati për të bërë ndryshim, për të kërkuar një kompromis me UEFA -n, por besoj se një projekt i tillë mund të ketë ende një shans për ta.

Për Milanin, megjithatë, projekti është lënë mënjanë. Në të ardhmen nuk e di”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu