Gazetari i Milanit jep lajmin: Dy pista merkatoje janë thuajse të djegura!

I

Carlo Pellegatti, një gazetar me përvojë dhe tifoz i Milanit, ka publikuar një video të re në kanalin e tij në YouTube ku flet për tregun e transferimeve.

Pellegatti tha: “Nga sa kuptoj, sot nuk do të ketë takim për rinovimin e Kessie me agjentin e lojtarit. Fjalët e Kessie për Gazzetta dello Sport ishin fjalë të rëndësishme, por tani duhet të shohim nëse do të ketë fakte.

Në vend të kësaj, Vlasic pothuajse dështon, i cili në realitet nuk ka qenë kurrë kaq afër Milanit.

Zenit, skuadra rivale e CSKA Moskës, u ka bërë një ofertë të rëndësishme rivalëve të tyre. CSKA është një ekip, si shumë të tjerë, i cili ka probleme ekonomike dhe prandaj, pavarësisht rivalitetit, mund ta shesë lojtarin te Zenit.

Kuqezinjtë, sot, sipas zgjedhjes, nuk duken të vendosur për një lojtar sepse dëshirojnë të presin dhe të kenë ide të qarta, pavarësisht çështjeve ekonomike.

Prandaj Vlasic duhet të shkojë te Zenit. Lojtari që duket se u largua plotësisht është Kaio Jorge.

Lojtari brazilian është afër Juventusit të cilët kanë arritur një marrëveshje me lojtarin. Bianconerët tani duhet të gjejnë një zgjidhje me Santos.

Juventusi është shumë i preferuar për të marrë Kaio Jorge.

Për Milanin nuk ka asnjë problem, ata do të shkojnë për të gjetur një lojtar tjetër të ri për ta vënë përkrah Ibrahimovic dhe Giroud. Kaio ishte një mundësi si shumë të tjera, por nuk ka rëndësi, klubi do të shkojë te një lojtar tjetër”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu