Gazetari i AS zbulon të vërtetën: Vazquez-Milan, gjithçka reale! Ja si qëndron situata…

Siç u tha nga gazeta sportive AS, Lucas Vazquez ka hapur dritën jeshile mbi transferimin te Milani, edhe nëse përparësia e spanjollit mbetet të rinovojë me Real Madrid.

Kuqezinjtë kanë qenë prej kohësh të interesuar mbi anësorin spanjoll, i cili shënoi dy gola dhe dha tetë asistime këtë sezon para se të dëmtohej.

Për të mësuar më shumë rreth situatës, MN ka kontaktuar ekskluzivisht me Juan Jimenez, gazetar i AS.

Këto janë fjalët e tij: “Unë nuk e di saktësisht se si është marrëdhënia midis Milanit dhe Real Madrid: mendoj se është e mirë pas çështjes Brahim Diaz, edhe pse nuk e di nëse u shkatërrua me çështjen e Superligës.

Lucas Vazquez dëshiron të rinovojë me Real Madrid, ai do të presë Realin deri në momentin e fundit. Ne nuk e dimë nëse oferta për të cilën po flasim është konkrete apo jo, por sigurisht i vetmi propozim që i intereson lojtarit është ai i Milanit; Atletico gjithashtu i bëri një propozim por u refuzua.

Ai pësoi një dëmtim kundër Barcelonës dhe sigurisht nuk do të kthehet për këtë sezon”

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu