Gattuso ne lamtumiren e Pirlos!

” Ne kemi vazhduar bashke me Pirlon ne U15, pastaj gjithmone bashke ne Milan. Perveç nje shok skuadre ishte nje nga miqte e mi me te mire. Futbolli i luajtur nuk me mungon sepse kam fatin te bej trajnerin, kam me shume detyra per te bere se lojtar. Eshte bukur te jetoj kete mbremje me te gjithe keto miq, edhe pse kemi disa kilogram me shume.”

• Per veshtiresite e sezonit:” Fizikisht jo, por menderisht ishte i veshtire. Ne kemi kaluar muaj te veshtire, por merita e lojtareve qe rregulluan sezonin.”

• Deshira per sezonin e ardhshem:” Vazhdojme rrugen qe kemi marre, duke bere nje futboll te bukur dhe duke marre pike. Objektivi Champions? Milani qe ne fillim te sezonit fokusohet dhe do te fokusohet gjithmone tek kjo por duhet te perforcojme skuadren. Une dhe drejtuesit jemi duke kerkuar te punojme ne maksimum dhe duke mos gabuar asgje.”

– Rino Gattuso per Sky Sport – #lanottedelmaestro

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu