Gattuso: Ndaj Napolit nuk mjafton vetem grinta

Rino Gattuso ka dhene dhe intervisten para ndeshjes me Napolin. Perballe gazetareve trajneri i Milanit ka folur per Napolin,  Zapata – Musacchio dhe objektivat.

• Ndaj Napolit nuk mjafton vetem deshira por dhe guximi. Duhet te jemi perfekt ne aspektin taktik, mental, fizik, teknik. Nuk duhet ti trembemi askujt.

• Zappata – Musacchio nuk jane amator. Kane kohe qe sterviten dhe presin mundesin. Ata kane besimin e plote timin.

• Skuadra nuk eshte e lodhur. Jane disa individ si Suso dhe Bonaventura qe kane luajtur pa pushim. Eshte normale te mos kene 100% rendiment.

• Finalja e Kupes? As nuk e mendoje. Mendon vetem ndeshjen me Napolin. Te djelen duhet te jemi 100% te perqendruar. Eshte nje takim qe tregon sa te pjekur jemi.

Gennario Gattuso

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu