Gattuso, Konferenca per shtyp: Lazio, Suso, UEFA gjithcka mbi Milanin!

Tifozet? Kam lexuar se kete sezon kane qene te pranishem mbi 2 milion tifoze ne San Siro dhe eshte nje numer i pabesueshem, kemi pergjegjesine e madhe per ti dhuruar kenaqesi ketyre tifozave, duhet te japim gjithcka per to..

Lazio? Lazio eshte nje skuader fizike qe i ngjason shume Juventusit, neser nuk do mjaftoje te luajme mire por duhet te tregojme nje deshire te madhe dhe force skuadre. Kunder tyre kemi vuajtur gjithmone ne aspektin fizik..

Milan? Neser luajme per fitore, nuk duhet te mendojme per gjera te tjera. Do deshiroja te shikoja serish Milanin qe luajti kunder Juventus por me me pak gabime ne mbrojtje, dua te njejtin mentalitet te nje jave me pare.. jemi stervitur mire gjate javes. Eshte folur shume per arbitrimin por nuk dua te kerkoj justifikime dhe skuadra duhet te gaboje me pak dhe te punoje me shume..

E ardhmja? Me vjen mire per fjalet e Maldinit dje dhe i vleresoj shume, kam dhe dy vjet kontrate por objektivi ime eshte Champions te tjerat jane fjale lokalesh.. Totti? Kam respekt te madh per klubin qe me ka dhene kaq shume, me Totti kam muaj qe nuk kam folur..

Suso? Do te deshiroja te shikoja Suson e 14 javeve te para ne Seria A, me Juve beri shume mire dhe me kualitetin qe ka mund te na ndihmoje shume..

Te demtuarit? Gigio duhet te jete i gatshem javen qe vjen, dhe Paqueta eshte permirsuar shume tani vrapon ne menyre te rregullt por te shohim.. Conti e kemi provuar sot te shohim eshte nje lojtar qe do na ndihmonte shume..

Borini? Te shohim nese do luaje nga fillimi, nuk kam vendosur ende..

UEFA? Detyra ime eshte vetem fusha, por mund te them qe kemi nje Shoqeri te forte me drejtues te afte qe po punojne shume dhe per kete ceshtje jam shume i qete..

Cfare pres neser? Nje ndeshje te forte qe duhet ta luftojme deri ne fund, eshte nje ndeshje e rendesishme per klasifikimin ne Champions, duhet te vazhdojme ate qe krijuam kunder Juventus javen e kaluar..

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu