Gattuso: Konferenca per shtyp!

Superkupa? Ne nivelin fizik ishim shume mire, dhe kur mbetem me 10 lojtare sulmuam porten kundershtare, zhvilluam nje ndeshje te mire kunder nje kundershtari te forte por tani nuk dua te kthehem mbrapa duhet te mbajme te njejtin shpirt gare pasi neser na pret nje skuader qe ne nivelin fizik mund te na vendose ne veshtiresi..

Calhanoglu? Mund te beje rolin e mesfushorit na jep shume cilesi dhe di te qarkulloje shume mire topin, duhet te beje me mire dhe te marre pjese me shume ne zonen e kundershtarit..

Skuadra? Kam pare nje nga senacat stervitore pragndeshjeje me te keqija nen drejtimin tim, gjithe keto fjale nuk i bejne mire ambjentit. Fola me Higuain dhe vendosem keshtu. Dua lojtare qe psikologjikisht te jene mire, eshte e drejte te shkoj ne lufte me lojtare qe jane te forte menderisht dhe per momentin Higuain nuk eshte..

Higuain? Nuk jam i deshperuar, kam qene dhe une futbollist. Bera gjithcka, Gonzalo u soll shume mire ndaj meje por e pranoj vendimin e tij. Higuain mund te bente me shume por dhe ne mund ta vendosnim ne kushte me te mira per te shenuar por ajo qe kaloi kaloi..

Biglia? Eshte pothuajse gati, tashme po vrapon dhe kjo eshte e rendesishme. Do te bashkohet me grupin pas dy javesh, po ben nje pune te mire..

Suso? Suso ka akoma dhimbje, neser eshte vendos ne dispozicion por te shohim..

Conti? Per momentin ne ate krah kemi lojtare te besueshem, Calabria dhe Conti jane me mire fizikisht por Andrea mund te na jape nje ndihme te madhe eshte nje lojtar i rendesishem..

Merkato? Nuk pres dhurata, kemi parametra per te respektuar dhe per merkaton eshte Leonardo bashke me Maldini, flasim gjithmone bashke, kemi marre nje lojtar te rendesishem si Paqueta tani te shohim nese mund te bejme dicka.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu