Gattuso: “Champions? Nuk e besoj, ndaj Napolit te barabarte”.

Ne perfundim te ndeshjes me Napolin, Gennaro Gattuso eshte shprehur i kenaqur me lojen e ekipit.

• Kemi zhvilluar nje ndeshje te mire. E kishin pergatitur qe ti linim hapesire Napolit. Mund te kishim fituar por jam i kenaqur. Kjo ndeshje duhet te na japi moral.

• Donnaruma pervec pritjes qe na mbajti ne loje zhvilloj dhe nje ndeshje te mire me topin. Nje ndeshje e madhe ne aspektin taktik.

• Zappata Mussachio zhvilluam nje ndeshje perfekte, nuk lane hapesira. Por jo vetem keta por e gjithe skuadra. Duhet te permirsohemi ne aspektin ofensiv.

• Europa? Nuk besoj tek Champions, Te perqendrohemi tek Europa Lige dhe finalja e kupes. Ndaj skuadrave si Napoli, Juventus, Inter, Roma, Lacio kemi luajtur si te barabarte. Jemi ne rrugen e duhur.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu