Gattuso: Duhet te bejme futbollin tone, Higuain mund te rekuperoje per te djelen!

– Neser duhet te bejme nje ndeshje te madhe, duam te kualifikohemi per ne fazen tjeter. Kemi mungesa por nuk duhet te krijojme justifikime, neser do te zbrese ne fushe skuadra me e mire.
Te demtuarit? Caldara dhe Biglia do te mungojn gjate, Calabria po rekuperon dhe mund te jete te djelen, Bonaventura ka nje problem ne gju prej kohesh nuk eshte i gatshem.
Higuain? Nuk eshte ne maksimumin e tij por po rekuperon..
Calhanoglu? Nuk eshte ne maksimum sepse fizikisht nuk eshte mire, ka rregulluar problemet e tij familjare, e dijm shume mire se cfare djali eshte dhe sa shume mund te na jape per ne..
Betis? Shpresojme te bejme nje ndeshje ndryshe nga ajo qe bemë dy jave me pare ne San Siro – eshte pergjigjur Rino Gattuso sot ne konferencen per shtyp!

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu