Gati 1 muaj e gjysmë nga hera e fundit, Bennacer jep lajmin e madh në rrjetet sociale!

Në prag të ndeshjes së së shtunës kundër Bologna, më në fund mbërrijnë lajme të shkëlqyera për Stefano Piolin.

Trajneri i Milanit do të ketë në dispozicion Ismael Bennacer, mesfushori algjerian i cili ka qenë jashtë për gati një muaj e gjysmë.

Një ndalesë muskulore që tani duket se është kaluar dhe kuqeziu është gati të zbresë për të parën herë në fushë për vitin 2021. i rikthyer nga një dëmtim i parë, në Milan-Parma dhjetorin e kaluar, Bennacer pati një rënie të dytë.

Bennacer postoi disa foto nga stërvitja e sotme në Milanello në mediat sociale, me një fjali që konfirmon kthimin e tij të ardhshëm në ekip.

“Fundi i tunelit” – shkruajti ish-futbollisti i Empolit për t’ua bërë të qartë tifozëve të tij se ai tani është gati dhe i disponueshëm për ndeshjet e sezonit të Milanit.

Bennacer vonoi kthimin e tij në fushë për të mos rrezikuar rënie, siç kishte ndodhur tashmë para pushimit të Krishtlindjes.

Bennacer vonoi kthimin e tij në fushë për të mos rrezikuar rënie, siç kishte ndodhur tashmë para pushimit të Krishtlindjes.

Por tani Pioli do të ketë një zgjedhje të gjerë në mesfushë, duke pasur parasysh edhe kthimin e Sandro Tonalit gjithashtu.

Një tjetër futbollist në dispozicion do të jetë në sulm dhe bëhet fjalë për Mario Mandzukic që në derbin e Kupës mungoi për problem në kavilje.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu