Gasperini thyen heshtjen mbi Ilicic dhe merkaton: “Donte të largohej, pastaj papritmas…”

Josip Ilicic dhe një e ardhme që mund të jetë akoma në Bergamo…

Krahasuar me konferencën për shtyp më 31 korrik, trajneri i Atalantas, Gian Piero Gasperini ka ndryshuar plotësisht pozicionin e tij.

Dhe ai pranoi se, tani, qëndrimi i tij ka më shumë gjasa sesa lamtumira:

“Ai donte të largohej, pastaj u shfaq shumë mirë dhe u stërvit mirë. Ne u vumë në dispozicion, dukej se ai mund të largohej nga një ditë në tjetrën.

Pastaj krejt papritur ai nuk kishte kërkesa ose asgjë tjetër, luajti ndaj Alessandria.

Unë nuk fola me askënd, por ai dhe unë folëm. Nëse ai është këtu është një lojtar i federuar te Atalanta.

Nëse largohet ne do ta zëvendësojmë atë. Nëse është mirë do ta lejoj të luajë, përndryshe të tjerët do të luajnë.

Unë bëj vetëm zgjedhje teknike. Unë gjithmonë kam pasur një raport  me Ilicic, por në disa ndeshje nuk e kam aktivizuar.

Unë e stërvis si çdo lojtar tjetër dhe do të jem në dispozicion për ta bërë atë të duket mirë në rast shitjeje”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu