Gasperini duartroket Stefano Piolin: “Çfarë rritje Milani, futboll proaktiv, por përballjet me ne…”

Vitet e fundit, Atalanta-Milan nuk ka qenë kurrë një ndeshje e parëndësishme. 23 majin e kaluar, dy golat e Kessie me penallti i dhane Milanit rikthimin e shumëpritur në Ligën e Kampionëve, ndërsa dy sezone më parë tingëlluesja 5-0 e bergamaskeve (22 Dhjetor 2019) ishte ndoshta pika më e ulët në historinë e fundit të Djallit, por më pas puna e Piolit u shpagua.

Gasperini ia njeh meritat: “Unë pres një kundërshtar shumë proaktiv, është e qartë se humbja e një nate tjetër (kundër Atletico Madrid) është një nokaut i keq për Ligën e Kampionëve, por gjithçka mund të ndryshojë.

Milani është rritur shumë, ai po korr rezultate që janë fryt i performancës dhe sigurisht punes qe ka bere Pioli prej 1 viti e gjysme tashme. Ne kemi një vendosmëri të madhe për të përballuar këtë sfidë”.

“Milani është rritur sepse ka kaq shumë lojtarë të rinj, Pioli me siguri ka bërë një punë të madhe nëse mendojmë rreth një vit e gjysmë më parë. Është një ekip që është rritur mbi të gjitha me përfshirjen e shumë lojtarëve, veçanërisht në sulm. Kjo i lejon atij të ketë alternativa për mungesën e Ibrahimovic. Megjithatë, sipas përplasjeve në muajt e fundit, ne mund të luajmë me armët tona”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu