Garë treshe për sulmuesin e Bundesliga! Por, Milani duket klubi më i lirë për të vepruar

Midis shumë sulmuesve që janë shtuar kohët e fundit te lista e Milan, ekziston edhe një emër që ka një reputacion të mirë ndërkombëtarisht, i gatshëm për të gjetur rrugën e tij edhe gjatë Kampionatit Evropian aktual.

Ky është sulmuesi kroat Andrej Kramaric. i datëlindjes 1991, pjesë e ekipit kombëtar, konsiderohet një futbollist me përvojë të mirë në nivele të larta.

Në orët e fundit emri i Kramaric është afruar jo vetëm te Milani, por edhe te emrat e tjerë të mëdhenj në Serie A.

Interi dhe Juventusi gjithashtu kanë kërkuar informacion për futbollistin kroat, në këshillën e agjentit Federico Pastorello i cili përfaqëson interesat e tij.

Sulmuesi, aktualisht me Hoffenheim, ka kontratën e tij që skadon në qershor 2022 dhe për këtë arsye do të ishte një mundësi e mirë për verën.

Portali Calciomercato.it bëri një përmbledhje të situatës në këtë derbi eventual tërësisht italian për kartonin e Kramaric.

Në praktikë, asnjë negociatë nuk ka filluar ende për 30-vjeçarin kroat, por në të ardhmen e afërt, lëvizjet në këtë drejtim nuk përjashtohen.

Në realitet, Interi dhe Juve nuk duken aq të afërt me Kramaric. Zikaltërit tërhiqen nga ky profil, siç ka ndodhur tashmë në të kaluarën.

Por kompania së pari duhet të shesë disa lojtarë dhe të mbledhë para, duke pasur parasysh problemet famëkeqe të pronësisë së Suning.

Një shitje e mundshme e një maje elite (Lukaku, Lautaro ose Sanchez) më pas mund t’i hapë dyert Kramaric.

Juventus tashmë ka një lojtar të ngjashëm në skuadër, si Paulo Dybala, i cili, ashtu si Kramaric, di të luajë si sulmuesin e parë ashtu edhe sulmuesin e dytë.

Kështu që tani për tani bardhezinjtë nuk duan të përqendrohen te sulmuesi i Hoffenheim si objektivin e tyre kryesor.

Milan duket se është opsioni i vetëm i besueshëm deri më tani. Rossonerët janë duke kërkuar një zëvendës-Ibra dhe profili i Kramaric duket se është i përshtatshëm.

Ai gjithashtu do të gjente shokun dhe bashkatdhetarin e tij Ante Rebic në Milanello.

Deri më sot, Paolo Maldini nuk ka ndërmarrë ende hapat e parë: Kramaric kushton rreth 15-17 milion euro.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu