Garë Juventus-Milan për Vlahovic? Gazetari Ordine: “Po si mundet klubi bardhezi kur ende duhet të paguajë këto të dy?!”

Sot Fiorentina, në personin e Presidentit Commisso njoftoi se Vlahovic ka refuzuar ofertën e rinovimit të paraqitur atij në javët e fundit (rreth 4 mln euro dhe bonuse duke prekur 5 mln euro në vitet në vazhdim dhe klauzola 75 mln euro, plus 3 mln komision agjentit)

Natyrisht, thashethemet e ndryshme të merkatos kanë shpërthyer, me shumë zëra që i japin Milanit dhe Juventusit të interesuar për lojtarin.

Gazetari i mirënjohur Franco Order i komentoi kështu në profilin e tij në Tëitter:

“Vlahovic refuzoi ofertën e Comisso dhe po përgatitet të shitet në merkaton tjetër (kontrata skadon në 2023)

Dikush i sugjeron atij Milanin si pos Ibra, të tjerët e bëjnë atë në orbitën e Juves…

Por Juventusi, i cili tashmë ka rënduar buxhetet e ardhshme me blerjet e Chiesa dhe Locatelli, si do të mund të kryejë këtë investim?”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu