GARË E FORTE PËR TALENTIN FRANCEZ, MILANI SHFAQ INTERES

LILLE, FRANCE - OCTOBER 06: Lille's Boubakary Soumaré during the Ligue 1 match between Lille OSC and Nimes Olympique at Stade Pierre Mauroy on October 06, 2019 in Lille, France. (Photo by Sylvain Lefevre/Getty Images)

Milani po vezhgon mesfushorin e Lille, Boubakary Soumare.

Pas largimit te Lucas Biglia Milani është në treg për përforcime në mesfushë këtë verë.

Tiemoue Bakayoko është më i afërti për t’u bashkuar, një emër tjetër i ri është grumbulluar si një objektiv i mundshëm për Milanin, duke iu bashkuar lidhjeve të tjera si Florentino Luis dhe Marc Roca.

Sipas gazetarit francez Manu Lonjon, Milani, Manchester United dhe Arsenal po vezhgojne Soumare, i cili vlerësohet si një nga talentet franceze, përcjell ORAinfo.

AS gjithashtu raportoi më herët të hënën se Real Madrid i është bashkuar gjahut për 21-vjeçarin, i cili bëri 20 paraqitje në Ligue 1 për Lille sezonin e kaluar, para pezullimit të ligës për shkak të COVID-19.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu