Galliani rrëfen mesazhin e Ibrahimovic përpara miqësores Milan-Monza dhe flet për Tonali

Adriano Galliani nuk harron Milanin, sidomos tani që po afron miqësorja në “San Siro” mes Monzas dhe kuqezinjve. I intervistuar nga Sky Sport 24, foli për rinovimin e Ibrahimovic, duke përmendur gjithashtu dështimin e suedezit për të arritur te Monza:

“Një deja vu, rastësisht zbarkoi në të njëjtën ditë dhjetë vjet më parë. Ibra është me të vërtetë i jashtëzakonshëm, sot i dërgova një mesazh me tekst, duke i kërkuar që të më jepte fanellën e tij, edhe nëse nuk është bardhekuqe por e Milanit. Ai u përgjigj: “Bravo”.

Sa i përket transferimit të Tonali te Milani, Galliani tha: “Bravo Paolo dhe pronësia. Kurrë nuk do të flisja për lojtarë pa status zyrtar … Por e di me siguri që si fëmijë ai ishte tifoz i Milanit dhe ai gjithmonë e preferonte të luante aty ku zemra kuqezi e shtyn”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu