Galliani mbron Milanit nga kritikat: Uroj ta fitojë Europa League! Pa mjegullën e Beogradit kushedi historia…

Adriano Galliani i ka falur një copëz të jetës së tij Milanit dhe ngjyrave kuqezi. Sot drejtues te Monza, por ende tifoz me “Djallin”, ai ka folur për “Sky Sport”.

Për Monza: “Ne duam të shkojmë në Serie A, ne ndërtuam ekipin për këtë objektiv edhe pse futbolli nuk është një shkencë e saktë. Ne jemi të dytët, ka ende shumë ndeshje, mund të humbasim një ndeshje. Shpresojmë që humbja kundër Pisa ishte vetëm një episod”.

Për Milanin: “Fundjava e fundit ishte e komplikuar për mua midis Milanit dhe Monzas. Unë sigurisht jam një tifoz i Monzas, por unë jam akoma një tifoz i shkëlqyeshëm i Milanit.

Zemra ime ka mbetur absolutisht kuqezi. Ne nuk duhet të harrojmë gjërat e mira që bëri Milan deri më tani, nuk mund të shohim vetëm humbjen e fundit. Më në fund do të kemi një derbi të Milanit midis dy skuadrave që janë në dy vendet e para”.

Derbi: “Unë do të bëj tre gjëra gjatë fundjavës: së pari do të shkoj në Verona për të parë Monza, pastaj të dielën në 3 pasdite do të brohoras për Milanin dhe më në fund do të shkoj me tren në Romë në funksion të zgjedhjeve për emërimin e presidentit federal të hënën”.

Në vitin 1988, Galliani ishte drejtues në Beograd, Crvena-Milan: “Shumë herë kam menduar se çfarë historie do të kishte Milani pa mjegullën e Beogradit në 1988. Ne do të kishim fituar shumë gjithsesi, por mbase jo aq shumë. Historia e klubit të Milan mund të kishte qenë ndryshe”.

Europa League: “Shpresojmë që Milani ta fitojë atë. Janë forcuar, ka një staf të rëndësishëm dhe prandaj shpresoj se mund të fitojë. Beogradi më kujton golin e Inzaghi në 2006 dhe gjithashtu më kujton 1988 kur unë arrita me një aeroplan privat për të marrë një mjek për të ngritur Gullit në këmbë për ndeshjen e dytë”…

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu