Galliani gjenial, Monza shpik formulën e re në transferimin e brazilianit

Monza e Silvio Berlusconit dhe Adriano Gallianit po përgatitet për Serie B.

Ish-drejtuesit e Milanit duan të rigjejnë emocionet e Serie A me klubin e tyre të ri.

Ata po bëjnë afrime të rëndësishme, ndërsa së fundmi kanë afruar mbrojtësin Carlos Augusto Zopolato Neves  nga skuadra e Corinthians.

Futbollisti ka luajtur dhe me skuadrën e Brazilit U-20 dhe pritet të jetë afrim i goditur.

Interesant është marrëveshja e arritur me klubin brazilian.

4 milionë euro do të paguajë Monza, ndërsa Corinthians do të përfitojë dhe 60% nga shuma që do të përfitohet nga shitja e ardhshme e futbollistit.

Çmenduri! Jo me kot Milani ka qene ne nivele te larta, pasi Galliani ishte strateg ne merkato.

TELEMEDIA.AL

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu