Galliani e bleu 20 mijë euro, Milani e përdori për goditjen “Conti”! Atalanta e vlerëson 20 mln euro

MILAN, ITALY - FEBRUARY 02: Matteo Pessina (C) of Hellas Verona competes for the ball with Franck Kessie (R) and Alexis Saelemaekers (L) of AC Milan during the Serie A match between AC Milan and Hellas Verona at Stadio Giuseppe Meazza on February 2, 2020 in Milan, Italy. (Photo by Marco Luzzani/Getty Images)

Milani vazhdon të ndjekë në merkato objektiva të arritshëm dhe pa u sforcuar: huazime me të drejtë blerje por edhe mundësi që financohen tani!

Pavarësisht se ka siguruar Tonali dhe Brahim Diaz, nuk lëshojnë për Matteo Pessina, i dëmtuar momentalisht. Mesfushori ofensiv në pronësi të Atalanta-s (Milani e futi në operacionin e blerjes së Andrea Conti) vlerësohet 20 mln euro pas super sezonit te Verona (35 ndeshje dhe 7 gola).

Da Lecce a Catania, via Milan: ecco la storia di Matteo Pessina, rinforzo  per il centrocampo rossazzurro - Catania46.net

Por, ajo që ia vlen të theksohet është se Milani zotëron ende 50% të kartonit dhe në rast se do të futej në garë do ta blinte për vetëm 10 mln euro, por Maldini & Co duan ta ulin këtë shifër për të paguar shumë më pak: rreth 7 mln euro për vlerësim total 14 mln euro.

MILAN, PESSINA POTREBBE GIA' PARTIRE

Kujtojmë që Pessina ishte goditje e Gallianit për 20 mijë euro nga Monza.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu