Galliani: Donnarumma eshte i jashtezakonshem!

Me rastin e 20 vjetorit te Gigio Donnarumma ka folur sot dhe Adriano Galliani ish Administratori Pergjithshem te kuqezinjte per vite me rradhe:

I bera urimet i pari, eshte e pabesueshme ajo qe ka bere Gigio deri me sot, 150 ndeshje me fanellen kuqezi vetem 20 vjec asnje nuk i kishte arritur me pare.

Me kujtohet si sot kur Mihajlovic erdhi ne zyre dhe me tha qe Donnarumma do te luaj nga minuta pare, isha 100% dakort dhe qe prej asaj dite Gigio eshte bere pike kryesore e formacionit kuqezi.. Megjithate nuk duhet te harrojme ate qe e solli ne Milanello Mauro Bianchessi i cili e zbuloi talentin e tij dhe erdhi ne shtepine time per te me bindur qe ta blinim pasi lojtari ishte shume prane kalimit te Inter..por qe ne fund ja arritem te sillnim ne Milanello!

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu