Fyerje etnike ndaj Ibrahimovic gjatë Crvena Zvezda-Milan (VIDEO)

SPORTbible raporton se dje, gjatë ndeshjes mes Crvena Zvezda dhe Milanit, disa tifozë serbë ishin të pranishëm në stadiumin e Beogradit.

Të futur kushedi se si (duke qenë se nuk lejohej nga autoritetet shtetërore dhe Kryebashkiaku i Beogradit) ata kanë fyer gjatë gjithë ndeshjes Zlatan Ibrahimovic.

Sulmuesi kuqezi ka rrënjë ballkanike me nënën e tij katolike kroate dhe babanë mysliman boshnjak që emigruan në Suedi: për ta fyer atë, serbët përdorën gjithashtu fjalën “balija” që është një fyerje fyese dhe etnike ndaj boshnjakëve.

Sulmuesi suedez, i cili qëndroi në stol për 90 minuta, nuk reagoi dhe vazhdoi të shikonte ndeshjen e shokëve të tij të skuadrës…

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu