Ftesa nga Suedia, Milani nuk e lë Ibrën të shkojë: reagimi i trajnerit Andersson!

Debati për çështjen e thirrjes së Ibrahimovic nga kombëtarja suedeze për ndeshjet e radhës ka qene me tone te larta, kjo sepse kesaj ftese Milan i eshte pergjigjur negativisht, ashtu si edhe lojtari.

Ibra ka luajtur vetëm një segment të ndeshjes kundër Lazios deri tani (tre javë më parë) në të gjithë sezonin dhe në situata si kjo UEFA i jep klubit të drejtën të vendosë nëse do ta lërë lojtarin të shkojë apo jo.

Siç raportohet në edicionin e sotëm të Tuttosport, gjendja fizike e suedezit është duke u përmirësuar qartë, por ai ende nuk është në gjendje të dalë në fushë dhe në fakt ai nuk do të jetë në dispozicion të Piolit për ndeshjen e së dielës mbrëma kundër Atalantës.

Si rezultat, sulmuesi Rossoneri nuk do t’i përgjigjet as thirrjes nga ekipi i tij kombëtar. Në orët e kaluara, stafi mjekësor i dy skuadrave (Milan dhe Suedia) janë përballur dhe kanë marrë së bashku vendimin për të mos rrezikuar dhe shmangur dërgimin e tij te trajneri Andersson, i cili sipas disa thashethemeve duket se nuk e ka pritur mirë lajmin.

Trajneri po llogariste sulmuesin e Milan për ndeshjet kualifikuese të Kupës së Botës kundër Kosovës dhe Greqisë, por rreziqet janë shumë të larta…

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu