Frika Covid-19: gati “flluska” në Milanello! Donnarumma dhe Hauge u infektuan në Skoci?

Pas Duarte, Ibrahimovic (të dy u rikuperuan) dhe Gabbia (ende pozitiv prej më shumë se dhjetë ditësh), Donnarumma dhe Hauge gjithashtu rezultuan pozitivë me Coronavirus.

Të dy lojtarët u futën në karantinë në shtëpi ndërsa për pjesën tjetër të ekipit sistemi klasik i vetë-izolimit, me rrugën punë-shtëpi, do të jetë i mjaftueshëm.

Siç raportohet nga La Gazzetta dello Sport, se ku dhe si ky problem lindi padyshim që askush nuk mund ta përcaktojë me siguri (klubi gjithmonë ka respektuar protokollin, por Coronavirus është i paparashikueshëm), edhe pse ka nga ata që thonë se transferta europiane në Skoci ndaj Celtic mund të ketë qenë vendimtare për infeksione.

Edhe Corriere della Sera thekson pozitivitetin e Donnarumma dhe Hauge ndaj Covid.

Do të duhen të paktën dhjetë ditë dhe një tampon negativ para se të kthehen në grup.

Pasi kanë humbur Romën, të dy do të duhet të qëndrojnë dhe të shikojnë gjithashtu nga tv ndeshjen kundër Sparta Pragës, Udineses dhe mbase edhe Lille.

Lojtarët tani do të qëndrojnë në izolim të besueshëm, në pritje të indikacioneve nga ATS që mund të imponojnë të ashtuquajturën “flluskë” mbi Milanello.

Përveç Gigio dhe Hauge, tre anëtarë të grupit gjithashtu dolën pozitiv.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu