Frankfurt vazhdon të fshihet mbi shifrat e operacionit Silva-Rebic! Komenti i drejtorit sportiv

Prej disa ditësh Ante Rebic është bërë zyrtarisht një futbollist i Milanit. Kuqezinjtë vendosën ta blejnë pavarësisht se e kishin akoma në huazim për një sezon tjetër.

Eintracht Frankfurt, i cili nga ana tjetër bleu André Silva nga Milani, nuk zyrtarizoi shifrat e operacionit.

Drejtori sportiv Fredi Bobic foli sot rreth misterit të negociatave: “Historia është shumë e ndërlikuar, ne kemi kaluar shumë kohë duke kërkuar zgjidhje në këto kohë të vështira ekonomike. Të dy palët donin të mbanin lojtarët e tyre përkatës dhe në fund ia dolëm ”. Këto janë deklaratat e drejtorit gjerman për Kicker.

E mundur që ky errësim i shifrave të varet nga 50% e famshme e të ardhurave që do të shkonin për Fiorentina nga shitja e Rebic plotësisht.

Sidoqoftë, një histori e veçantë për të cilën Milani është pjesërisht i interesuar: e rëndësishme është që 27-vjeçari aktualisht është i gjithë nga Milano.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu