Foto e Perisic bën xhiron e rrjeteve sociale: kontrata, miqësia me Rebic, ndryshimi i Piolit dhe ai ballafaqim Marotta-Maldini

Nje fotografi ka ndezur thashethemet e para… Po flasim per Ivan Perisic, qe sonte ndoqi Milan-Venezia 2-0.

Sigurisht, menjehere lajmet e fundit të merkatos në lidhje me Milanin dhe Interin në Serie A të përfshirë në një përplasje të mundshme në distancë… Pas Calhanoglu, një fejesë e re pa kosto për sezonin e ardhshëm mund të arrijë në dimër por ne krah te kundert?

Pas episodit të Calhanoglu që nënshkroi për Interin, duke e lënë Milanin, tani është Milani ai që mund të bëjë që Ivan Perisic të nënshkruajë një kontratë falas.

Futbollisti kroat ka nje kontrate qe skadon në vitin 2022 dhe është në kërkim të një aventure të re që mund të vazhdojë në Milano. Një sinjal shumë i saktë i tregut të transferimit arrin nga Perisic për Milanin.

Ivan Perisic u kap në San Siro për të parë ndeshjen. Një prani aspak e padukshme e lojtarit i cili pas ndeshjes së djeshme dhe golit kundër Fiorentinës sot mund ta kishte parë lojën nga shtëpia, por zgjodhi të shihte Milan-Venezia nga tribuna.

Një sinjal i fortë i merkatos?

Ivan Perisic në Milano mund të jetë një mundësi transferimi që Paolo Maldini nuk do ta humbiste. Interi nuk duket i gatshëm të rinovojë kontratën e tij dhe më pas Milani përpiqet me ndihmën e Ante Rebic, një mik i ngushtë dhe bashkatdhetar i futbollistit kroat i gatshëm për t’i thënë lamtumirë Milanit dhe mund të vendosë të nënshkruajë me kuqezinjte. për të vazhduar jetën në Milano.

Sigurisht Milani ne krah te majte eshte i siguruar, por mos ndoshta Rebic po kthehet sulmues qendre pak nga pak dhe do te vazhdoje karrieren e tij aty?

Duhet pare! Gjithsesi, duke u kthyer mbrapa, mos harrojme fjalet e Marotta-s kur u ballafaqua me Maldinin dhe tha se “sot morem ne Calhanoglu, neser Maldini mund te na mare nje futbollist. kjo eshte merkato”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu