Formacioni zyrtar ndaj Vicenza: Pioli ul në stol Ibra! Debuton mbrojtësi grek i blerë 400 mijë euro

Milani do të luajë sot në miqësore ndaj Vicenza, e treta dhe e parafundit përpara sfidës ndaj Shamrock Rovers në Irlandë, e vlefshme për turin e dytë kualifikues të Europa League.

Stefano Pioli do të provojë sërish të rinjtë dhe një emër që befason në formacionin titullar të zgjedhur është mbrojtësi grek Nikolaos Michelis (19 vjeç, i transferuar në janar 2019 nga Asteras Tripolis për 400 mijë euro), që vjen nga ekipi Primavera.

Milan Primavera, Michelis compie 19 anni: gli auguri del club

Do të qëndrojë në stol Ibrahimovic dhe në sulm do të jetë Maldini, Calhanoglu, Castillejo dhe qendër Colombo!

Titullar Krunic bashkë me Bennacer.

MILAN (4-2-3-1): Donnarumma G.; Calabria, Michelis, Duarte, Hernández; Krunić, Bennacer; Castillejo, Çalhanoğlu, Maldini; Colombo.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu