Formacioni anti-Parma thuajse i kryer! Por Pioli mund të befasojë vetëm te një zgjedhje

Në ditët e fundit, Milan ka pasur një lajm shumë të mirë në lidhje me infermierinë dhe lojtarët që kishin humbur disa ndeshje javët e fundit.

Numri i lojtarëve të padisponueshëm bie ndjeshëm, një sinjal i shkëlqyeshëm për fund të sezonit.

Siç shkruan Gazzetta dello Sport, trajneri Stefano Pioli mund të rikuperojë disa elementë të rëndësishëm veçanërisht në repartin e sulmit.

Në kuadër të Parma-Milan, një ndeshje që do të luhet nesër në ora 18:00 e vlefshme për javën e 30-të të Serie, sulmi kuqezi do të mbajë peshën dhe përgjegjësinë.

Midis të thirrurve, nëse nuk ka surpriza të bujshme, në të vërtetë do të jenë Rafael Leao, Brahim Diaz dhe madje Mario Mandzukic.

Të tre lojtarët e ndaluar më parë për shkak të problemeve të muskujve janë rikuperuar të gjithë.

Prandaj, ata janë gati për sprintin përfundimtar, si alternativa luksoze në sulmin e Milanit.

Por duhet parë nëse njëri nga ata do të fillojë titullar nesër në Parma. Zgjedhjet fillestare të Piolit do të përqendrohen në zgjidhje të tjera.

Por do të jetë gjithashtu e rëndësishme dhe e dobishme të jenë tre elementë kaq të rëndësishëm dhe të ketë një nivel të shkëlqyeshëm teknik në dispozicionin.

Alessio Romagnoli nuk do të jetë edhe pse ka rinisur stërvitjet. Kapiteni pritet të kthehet javën e ardhshme, ashtu si Daniel Maldini dhe Calabria.

Në parashikimet e formacionit, Milani duhet të rreshtohet në bazën e zakonshme 4-2-3-1.

Në portë do të luajë Gigio Donnarumma. Në mbrojtje Diogo Dalot duhet të kthehet në të djathtë. Eksperimenti i Saelemaekers si një mbrojtës është lënë mënjanë, ndërsa Theo Hernandez është shumë i konfirmuar në të majtë.

Edhe pse sot në konferencë trajneri tha se një mundësi për të parë Diaz në të djathtë ekziston.

Në mes të një tandemi mbrojtës të përbërë përsëri nga veterani Kjaer dhe zbulimi Tomori.

Në balotazhin e mesfushës midis Tonali dhe Bennacer, algjeriani duket se do ta nisë titullar (afër Kessie) gjithashtu për të rifituar ritmin dhe besimin.

Treshja ofensive pas Zlatan Ibrahimovic do të jetë me Saelemaekers në të djathtë, Calhanoglu në qendër dhe Rebic i majtë.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu