FORMACIONET ZYRTARE: Pioli konfirmon ndryshimet drastike

Formacionet zyrtare të Celtic dhe Milan janë komunikuar për ndeshjen që do të zhvillohet në Celtic Park në 21:00.

Stefano Pioli vendos për një rotacion me 5 ndryshime, duke hedhur debutuesin Dalot, por edhe Tonali në mesfushë, Castillejo në krah, Diaz si zëvendës Calhanoglu dhe Krunic i majtë.

Duke parë statistikat që i afrohen ndeshjes midis Celtic dhe Milan, të planifikuar për këtë mbrëmje, dalin disa të dhëna interesante. Milani ka fituar tri ndeshjet e fundit kundër Celtic, me një rezultat të përgjithshëm 6-0.

Në 17 ndeshjet e fundit jashtë në Evropë, duke përjashtuar turet paraeliminatore, Milani kurrë nuk ka përsëritur të njëjtin rezultat dy herë radhazi (6F, 3B, 8H); Humbja 1-3 ndaj Olympiakos ishte ndeshja e tyre më e fundit jashtë.

Celtic (3-4-1-2): Barkas; Uellsit, Duffy, Ajer; Frimpong, Ntcham, Brown, McGregor; Laxalt; Ajeti, Griffiths. Traineri: Neil Lennon.

MILAN (4-2-3-1): G. Donnarumma; Dalot, Kjaer, Romagnoli, Theo Hernández; Tonali, Kessié; Castillejo, Brahim Díaz, Krunic; Ibrahimovic. Trajner: Stefano Pioli.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu