“Forca e grupit dhe Ibra: kjo është ajo që më tha Pioli”

Gazetari Andrea Scanzi ishte i ftuar në ‘Lunchpress’ në Radio Rossonera dhe donte të tregonte disa anekdota në lidhje me intervistën që bëri me trajnerin e Milanit, Stefano Pioli, disa ditë më parë për Il Fatto Quotidiano.

Këto ishin fjalët e tij: “Pioli është një person shumë i sjellshëm dhe njerëzor dhe në të njëjtën kohë me ide shumë të qarta.

Ai iu përgjigj të gjitha pyetjeve të mia duke përmendur rëndësinë e grupit në krahasim me lojtarët individualë. Ai specifikoi se magjia lindi gjatë bllokimit, kur ata u mblodhën në platformën Zoom”

Scanzi më pas shtoi: “Ai më tha se afrimet e Ibra dhe Kjaer në janar ishin vendimtare, gjë që bëri kapërcimin në cilësi.

Fillimisht Ibra është përshtatur në grup, pastaj pasi Zlatan nuk pranon të humbasë edhe në miqësore brenda familjes dhe madje as në rrethin e nxehjes, të gjithë të tjerët kanë ngritur nivelin e tyre.

Ne po flasim për Milanin dhe nuk mund të vendosim kufij. Ai tha që gjithmonë duhet të synosh maksimumin në çdo konkurs edhe nëse nuk do të jetë e lehtë. Qëllimi është të rikonfirmohet në mesin e katër më të mirëve”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu