Footmercato | Dikur u largua si talent i madh, Milani tenton ta kthejë në Serie A! MN: “Konfirmohet interesi”

Milani tenton marrëveshjet e fundit e merkatos.

Pioli ka nevojë për një mesfushor shtesë dhe një krah të djathtë i cili përfaqëson, të paktën fillimisht, alternativën ndaj Davide Calabria.

Bakayoko dhe Florenzi janë dy emrat padyshim në pole position për këto role. Por kuqezinjte gjithashtu po shohin edhe te sulmi.

Në fakt, është e nevojshme të kuptohet se çfarë ka në mendje Maldini për departamentin ofensiv.

Djalli po kërkon një lojtar për të zëvendësuar Hakan Calhanoglu, por ai gjithashtu mund të sjellë një qendërsulmues të ri. Në këtë drejtim është e nevojshme të merren parasysh disa lajme që vijnë nga Franca.

Sipas asaj që deklaroi Santi Aouna, një gazetar i Foot Mercato, Milano do të interesohej për një lojtar të rritur në Serie A, tani në Francë. Ky është sulmuesi i ri ish-produkt i Genoa dhe tani në fuqi te Monaco, Pietro Pellegri.

Aouna raporton se klasa e vitit 2001 mund të largohet nga klubi i principates këtë verë dhe se Rossonerët janë veçanërisht të interesuar për profilin e tij.

Milani ishte në kërkim të një sulmuesi të ri për të mbështetur Ibrahimovic dhe Olivier Giroud. Ai kishte ndjekur me forcë brazilianin Kaio Jorge para mbërritjes së tij te Juventus. Është e mundur që tani Maldini e ka parë Pellegrin si një alternativë të vlefshme për ish Santos për të përfunduar departamentin e sulmit.

Edhe MilanNews konfirmon lajmin:

“Parashikimi i Footmercato për interesimin e Milanit për Pellegri është konfirmuar. Sipas asaj që është mësuar nga ekipi redaktues i Milannews.it, klubi Rossoneri është i interesuar për ish -sulmuesin e Genoa.

Klasa e vitit 2001, duke u larguar nga Monaco, mund të kthehet në Itali dhe Milani është një nga klubet më të interesuar në këtë kuptim”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu