Fonseca, zbulimi: “Ai mund të kishte qenë trajner i Milanit”

Nesër në mbrëmje Milani do të përballet me Romën, në një përplasje të drejtpërdrejtë për kreun e renditjes dhe që sigurisht do të japë shumë ide për vazhdimin e sezonit.

Në ndeshjen e parë, ndeshja midis dy pretendentëve përfundoi me një 3-3 spektakolar, duke parashikuar se si Milani dhe Roma mund të ishin ndër protagonistët e kampionatit 2020-2021.

Paulo Fonseca, trajneri verdhekuq, është në fakt një nga trajnerët më të njohur të momentit.

Dhe sot është shfaqur një prapaskenë e bujshme sipas të cilës portugezi ishte shumë afër në të kaluarën për t’u bërë trajner në San Siro.

Ky zbulim vjen nga fjalët e Massimiliano Mirabelli, ish-drejtori sportiv i Milanit i cili në të kaluarën gjithashtu menaxhonte zonën e skautëve të Interit.

Duket se Fonseca ishte një nga teknikët e vëzhguar nga afër nga vetë Mirabelli, siç pranoi sot ky i fundit në një intervistë me “Non è la Radio”.

Menaxheri kalabrez, para së gjithash shprehu fjalë të shkëlqyera ndaj tij: “Më pëlqen shumë Fonseca, kur isha te Interi shpesh shkoja ta shihja te Braga, ai e bëri ekipin e tij të luante mirë. Ishte në fletoren time. Ne i dimë vështirësitë në Romë, por ai po bën një punë të shkëlqyeshme dhe shpresoj që klubi ta mbajë të shtrënguar”.

“A e propozova atë te Interi apo Milani? Po, duhet të them se kam biseduar me agjentin e tij, kemi qenë shumë afër arritjes së një marrëveshjeje”.

Historia e Mirabellit ndoshta daton që nga përvoja e tij kuqezi midis 2017 dhe 2018. Milani shqyertoi disa trajnerë para se të vendoste të mbështetej përsëri te Vincenzo Montella, i cili më pas u shkarkua për të lënë vendin Rino Gattusos.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu