Fondi Elliot gati te investoje, prioritet te rriten te ardhurat per klubin!

Fondi Elliot eshte gati te investoje serish te Milan. Nga 10 muaj nga operacioni i blerjes perfundimtare nga kinezet klubi kuqezi me ne fund ka gjetur stabilitet njerzit e duhur dhe qetesi. Tani po pritet perfundimi sezonit dhe klubi te mesoje se ne cfare kompeticioni do te luaje ne sezonin e ardhshem per te programuar sezonin e ri.

Sipas Tuttosport Elliot ka ne plan te rrise te ardhurat duke perforcuar rolet ne marketing, komunikacion, Leonardo gezon mbeshtetjen e plote pasi dhe ne sezonin e kaluar veror te merkatos pati shume pak kohe per te operuar me qetesi, braziliani bashke me Paolo Maldini jane duke programuar planet per sezonin e ardhshem. Ndersa Elliot do kerkoje te ndryshoje njerzit vetem ne planin e marketingut dhe ate financiar per te rritur te ardhurat ne klub dhe te kete nje permirsim ekonomik me pas vjen ai sportiv!

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu