FOKUSI: Mes Isco, Rodriguez dhe Ilicic, shfaqet edhe një emër i ri!

Pasi siguria e shitjes së tij mbërriti përmes fjalëve të trajnerit Gasperini, Josip Ilicic po përpiqet të përshkruajë të ardhmen e tij.

Sipas Corriere di Bergamo, në veçanti, opsioni kuqezi është aktualisht e vetmja mundësi reale në tavolinë për sllovenin.

Djalli është i interesuar për lojtarin, por nuk do të donte të paguante një shifër shumë të lartë për të liruar sulmuesin nga Atalanta.

ISCO – Isco po kërkon një ekip që mund ta rikthejë atë në nivelet e dikurshme, pas një viti të vështirë. Siç raportohet nga Corriere dello Sport, Real Madridi do të donte të mblidhte rreth njëzet milionë euro, por mund të ishte i kënaqur edhe me 15 duke marrë parasysh kontratën që skadon pas një viti.

Isco aktualisht merr 6 milionë euro neto dhe me dekretin e rritjes kuqezinjtë mund të kursejnë më tej.

Problemi, megjithatë, janë edhe komisionet dhe gatishmëria e lojtarit për të nënshkruar një kontratë të fundit të madhe, me numra të rëndësishëm.

Sakaq, Xherdan Shaqiri është ndër lojtarët që mund të ndryshojnë fanella në këtë seksion merkatoje.

Lojtari zviceran, duke u larguar nga Liverpooli, ndiqet gjithashtu nga disa ekipe italiane si Lazio dhe Milani.

Të dy kompanitë kanë hetuar agjentët e lojtarit duke u përpjekur të kuptojnë mundësitë e negociatave.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu