Florian Thauvin rrëfehet: “Maldini më ofroi Milanin, nuk ishte çështje parash zgjedhja e Meksikës…”

I intervistuar nga TV Meksikan Multimedios, Florian Thauvin, sulmuesi francez i Tigres de Monterrey, pranoi se kishte marrë shumë oferta të tjera përpara se të zgjidhte të kalonte Oqeanin…

“Kam pasur shumë interesime dhe oferta konkrete përpara se të bëja zgjedhjen…

Kam biseduar me Milan që nga shtatori. Kam marrë një ofertë nga Paolo Maldini në janar, atëherë Marseille gjithashtu më bëri një propozim të shkëlqyeshëm, por gjithashtu prita të tjerë nga Lyon te Atletico Madrid.

Pastaj arriti Tigres dhe gjithçka u vendos. Nuk më pëlqen të flas për para, nuk jam në Meksikë për këtë, por edhe në Francë, Spanjë dhe Itali ata më ofruan shumë para.

Nëse do të doja të luaja për para do të kisha shkuar në Kinë ose Arabinë Saudite.

Këtu në Meksikë kam gjithçka për të qenë i lumtur: duke luajtur futboll, tifozë, një klub i madh, duke fituar tituj, këtu kam gjithçka”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu