Florenzi nuk e bind: Maldini mendon për një rikthim!

Lëndimi i Alessandro Florenzi hedh dyshime të mëtejshme mbi investimin që Milan bëri për ta sjellë atë kuqezi. Florenzi iu nënshtrua një operacioni artroskopik në Romë sot në gjurin e tij të dëmtuar dhe mund të duhet të paktën një muaj për shërim të plotë.

Vetëm mendoni për kohën e kthimit të Zlatan Ibrahimovic pas operacionit veror për të marrë një ide të qartë të situatës…

Përveç operacionit në të cilin Florenzi do t’i nënshtrohet, më parë tashmë kishte disa dyshime në lidhje me funksionalitetin e tij brenda ekipit të Pioli.

Paraqitjet e tij të para nuk i bindën shumë fansa. Eshtë e sigurt që ish-mbrojtësi i Romës së pari duhet të kishte arritur formën optimale, por ai shpesh dukej i çorientuar dhe i hutuar brenda skemave.

Milan, siç e dimë, e ka marrë huazim, duke i dhënë Romës 1 milion euro. E veshtire të dihet sot nëse Florenzi do të blihet në fund, por aktualisht të gjitha gjasat nuk janë të mira.

Nuk është rastësi që Maldini dhe Massara, sipas lajmeve nga Spanja, tashmë po mendojnë për profilin e përshtatshëm që mund të mbushë të njëjtin rol me më shumë cilësi. Milani kurrë nuk e ka harruar Diogo Dalot, dhe tashmë po teston terrenin për të provuar, edhe një herë, për ta sjellë atë përsëri në Milanello ne janar.

Milani, tashmë këtë verë, u përpoq pa pushim për të marrë Diogo Dalot nga Manchester. Mbrojtësi portugez do ta kishte pëlqyer shumë rikthimin: pas vitit në huazim me Rossonerët ai gjeti qetësi, rregullsi dhe besim nga ana e Piolit.

United, për fat të keq, kurrë nuk i është hapur huasë me të drejtën e blerjes, shtyre nga dëshira për të fituar para nga shitja e Diogo.

Tani, megjithatë, gjërat mund të kenë ndryshuar. Ole Solskjaer vazhdon të mos besojë thellë në potencialin e Dalot, dhe Manchester është gati ta nxjerrë atë në merkato qysh në janar.

Synimi i Milanit do të ishte të përforcohet dhe sipas asaj që raportohet nga todofichajes.com, një portal i njohur spanjoll, Maldini dhe Massara tashmë kanë rifilluar kontaktet për të provuar edhe një herë rrugën e huasë.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu