FLET STEFANO PIOLI: Nuk jemi mbrapa askujt për vendosmëri, Roma përfitoi në një gjë sonte!

Stefano Pioli u intervistua nga Sky Sport pas ndeshjes Milan-Roma 3-3. Trajneri kuqezi ishte i zemëruar për pikën e marrë pasi ishte mundësia e fitores.

“Shkoj në shtëpi i kënaqur me performancën, nuk duhet të shohim renditjen”

“E kotë ta fshehësh atë, në fund të ndeshjes lojtarët nuk ishin të kënaqur, ka keqardhje, u përpoqëm deri në fund. E gjithë performanca ishte e një niveli të lartë, ndaj një kundërshtari të fortë”.

“Topat joaktivë ata i shfrytëzuan  më mirë se ne. Kjo është rruga e duhur, kjo performancë na jep bindje të mëtejshme”

Për mungesën e Donnarumma dhe gabimet e Tatarusanu: “Gabimet janë pjesë e futbollit, Tatarusanu humbi kohën. Ai është një portier i fortë, në debutimin e tij, mund të ketë paguar diçka e vogël”.

“Performanca e ekipit ishte e kujdesshme, bujare dhe shpirtërore. Tani të përgatitemi për ndeshjen tjetër “.

Për penalltitë: “Nuk dua të komentoj”.

Për gabimet e kontrollit të topit: “Sidomos në pjesën e parë, nganjëherë detyroheshim shumë. Në disa zgjedhje nuk ishim shumë të kthjellët, mjaftonte ta zhvendosnim pak më shumë për të krijuar hapësirë”.

“Mund të kishim bërë më mirë për këtë, por gjithmonë u përpoqëm të ishim të rrezikshëm”.

“Ne mund të kishim shënuar më shumë gola, por të mos harrojmë se Roma doli para nesh sezonin e shkuar”.

“Po rritemi, do të na duhen të gjithë lojtarët, ne kemi cilësi për të ecur përpara në të gjitha garat. Na mungoi pak preçizion teknik në momente në të cilën mund ta komandonim lojën”.

Në lidhje me Leao: “Gjatë javës fola mjaft qartë me Rafa për atë që pres nga ai, jam shumë i kënaqur me performancën e tij. Ai duhet të insistojë kështu, ai është një djalë shumë i ri dhe i fortë”

“Saelemaekers po rritet shumë, Castillejo gjithashtu. Ne kemi humbur Rebic për më shumë se një muaj, Hauge po bënte mirë. Ne ngritëm nivelin e sulmit, kjo ngre si pasojë dhe konkurrencën”.

Për momentin: “Ekziston një mjedis pozitiv, harmoni e plotë, ne punojmë në maksimum çdo ditë. Më pëlqen të theksohet shpirti i ekipit, është një grup bujar”.

“Nga pikëpamja e vendosmërisë, nuk jemi pas askujt. Ne duhet të vazhdojmë me këtë qëndrim”.

Për urgjencën shëndetësore: “Ne monitorohemi çdo ditë ose pothuajse, por fatkeqësisht nuk përjashtohemi nga një situatë që prek të gjithë”.

“Po bëjmë më të mirën tonë, jemi besnikë ndaj rregullave, shoqëria po na ndihmon. Në një moment kaq të vështirë për të gjithë”

“Është shumë e rëndësishme që të vazhdojmë të luajmë, për t’u dhënë një argëtim tifozëve dhe sportistëve. Një mijë tifozë janë pak, por sot ne e ndjemë ndryshimin me zero tifozë, është një hap prapa dhe nuk është e lehtë”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu